دیباک چوپرا

دیباک چوپرا

دیپاک چوپرا میگوید:
حیوانات یا هر چیزی که جان دارد و زندگی میکند اگر بهش درد تزریق شود رنج میکشد ولی رنج انسان ها میتواند به واسطه دلایل دیگری نیز اتفاق بیافتد؛ یکسری درد ها فقط مختص انسان هاست و به این درد ها “بحران وجودی” میگویند.
وقتی که ناگهان یک نفر از اعضای خانواده مبتلا به سرطان میشود یا بیماری لاعلاج میگیرد انسان دچار بحران وجودی میشود. بحران وجودی انسان میتواند هر چیزی باشد یک مریضی ساده یا از دست دادن شغل و… که این اتفاقات باعث میشود انسان ناگهان در وسط یک بحران یا یک فاجعه ی طبیعی قرار بگیرد.
یک اتفاقی میوافتد و حس ترس تو رو در برمیگیره و بنابراین اونجاست که تو دچار بحران موجودیت میشوی تا حدودی همه انسان ها بحران وجودی را احساس میکننند.
چون اگر بهترین زندگی در دنیا رو هم داشته باشید و بهترین رابطه را داشته باشید و همه ی پول های دنیا رو داشته باشید هنوز وقتی پیر میشوید و میزانی از ناتوانی را تجربه میکنید و متوجه میشوید که به مرگ نزدیک شده اید به بحران وجودی میرسید.
پس سنت دانایی به ما میگوید اگر متوجه بشوید که چه کسی هستید و چه وظایفی دارید دیگر دچار بحران وجودی نمیشوید.
و در حالی که همزمان دارید از زندگی تان لذت میبرید بهترین رابطه ها را تجربه میکنید و در تمام اهدافتان موفق میشوید و توانایی این را پیدا میکنید که بیشتر از قبل عشق بورزید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا